Zdrowe, silne, lśniące włosy – która z nas o nich nie marzy? Nie narzekałybyśmy też, gdyby szybko rosły. Życzenia te często jednak odbiegają znacząco od zastanej na głowie rzeczywistości. Mało która kobieta może cieszyć się pięknymi włosami bez wysiłku, zwykle ich pielęgnacja wymaga wiele pracy i cierpliwości, a nie zawsze przynosi pożądane efekty. Maski, wcierki, płukanki – to tylko kilka pomysłów na to, jak dbać o włosy. Wiemy też, że poza działaniami zewnętrznymi, warto wzmacniać je również od środka, dlatego sięgamy często po suplementy diety, nie zawsze skuteczne. Produkt Hair Care Panda powstał dla osób, które chcą w nieskomplikowany, łatwy, a nawet przyjemny sposób zadbać o włosy. Przetestowany przez wiele kobiet, w tym przeze mnie. Pozwól, że Ci o nim nieco opowiem.

hair care panda opinia

Prosta odpowiedź na pytanie: jak odżywić włosy?

Do zdrowego wzrostu i dobrej kondycji, włosy potrzebują wielu składników odżywczych, witamin i minerałów. Nie zawsze dostarczamy im ich wystarczającą ilość, spożywając codzienne posiłki. Dodatkowo, nie da się ukryć, że często same narażamy je na zniszczenia, farbując je, susząc, jak i poddając stylizacji na gorąco. Większość z nas zmaga się więc z problemem, jak znaleźć sposób na zniszczone włosy. Internet pełen jest wskazówek, dotyczących pielęgnacji skóry głowy i włosów. A co, gdyby wszystkie problemy z włosami rozwiązały… smaczne żelki?

Dieta wzmacniająca włosy

Aby uporać się z problemami, takimi jak osłabienie włosów zabiegami fryzjerskimi, nadmierne wypadanie włosów, ich niesforność, jak też ich wyraźnie obniżona witalność, powinnyśmy dostarczać organizmowi wielu zróżnicowanych składników. A więc, co jeść, aby wzmocnić włosy? Najważniejsze witaminy i minerały, to biotyna, witamina A, witamina B6, niacyna, cynk i selen. Te nazwy zapewne słyszała kiedyś każda z nas, jednak, o ile nie jesteśmy chemiczkami, czy farmaceutkami, nie muszą nam one wiele mówić. Choć dla dobra własnych włosów, warto dowiedzieć się i zapamiętać, chociażby, co to jest biotyna i jak wielkie ma znaczenie dla ich prawidłowego wzrostu. Przyjrzyjmy się zatem tym kilku cennym składnikom.

Biotyna

Inne jej nazwy, to witamina B7 oraz witamina H. Jest związkiem chemicznym, którego niedobór w organizmie człowieka może powodować przebarwienia skóry, a nawet wywoływać choroby, np. atopowe zapalenie. Odpowiada za prawidłowe ukrwienie skóry, a przy tym dostarcza do macierzy włosa cenne składniki, w tym przede wszystkim siarkę. Przy odpowiedniej podaży biotyny w ciele ludzkim, macierz włosa ma możliwość prawidłowo kształtować jego łodygę. Wzmocnione są również korzenie włosów. A zatem – im więcej biotyny w organizmie, tym więcej siarki w macierzach włosowych i tym lepsza kondycja i wygląd włosów. Spożywanie biotyny ma też wpływ na włosy, które już wyrosły, hamuje bowiem ich rozdwajanie, siwienie, wypadanie i łamanie, a ponadto nadaje im blasku.

Niacyna

Inaczej zwana witaminą B3, przyspiesza wzrost włosów. Dzięki jej stosowaniu włosy mogą rosnąć nawet w tempie 3 centymetry na miesiąc. Wpływa też pozytywnie na odżywienie włosów.

Cynk

Ten biopierwiastek reguluje procesy metaboliczne zachodzące we włosach. Stymuluje również ich wzrost. Jest cenny nie tylko dla włosów, ale też dla skóry i paznokci.

Selen

Wpływa na kondycję włosów. Jego niedobór może powodować utratę ich elastyczności i w efekcie łamliwość.

Witamina A

Włosy słabe, łamliwe, zniszczone mogą świadczyć o jej niedoborze w organizmie. Sytuacja ta może doprowadzić nawet do zahamowania wzrostu i wypadania włosów. Witamina A ma znaczący wpływ na prawidłowy przebieg metabolizmu komórek rogowego nabłonka skóry – należą do nich też komórki macierzy włosa. Suplementacja witaminą A wpływa zatem na poprawny wzrost włosów.

Witamina B6

Witamina ta bierze udział w podziale komórek w mieszkach włosowych. Stymuluje wzrost włosów i ogranicza ich wypadanie. Ponadto, nadaje włosom blask i ożywia ich kolor.

 

hair care panda żelki na włosy
 

Pyszne żelki na włosy

Oczywiście zadbanie o to, aby wszystkie wymienione wyżej składniki były dostarczane do organizmu w wystarczających proporcjach jest trudne i skomplikowane. Znajdują się one bowiem w wielu różnorodnych produktach spożywczych. Nie jest łatwo ułożyć dietę pod kątem troski o zdrowe włosy. Na szczęście istnieją suplementy, które są odpowiedzią na pytanie, co jeść, aby wzmocnić włosy. Hair Care Panda to najskuteczniejszy z nich, ponieważ dostarcza aż 5000 % zapotrzebowania na biotynę, oraz 100 % pozostałych, najważniejszych dla włosów składników. Jest wolny od szkodliwych substancji i alergenów, a dodatkowo nie zawiera żelatyny, jak też żadnych innych składników odzwierzęcych, dzięki czemu jest odpowiedni również dla wegan. Hair Care Panda charakteryzuje coś jeszcze – słodki, malinowy smak, dzięki któremu na pewno nie zapomnimy o przyjmowaniu codziennej dawki. Regeneracja włosów jeszcze nigdy nie była tak łatwa i…pyszna!

Dla kogo Hair Care Panda?

Hair Care Panda to produkt odpowiedni dla wszystkich osób, które narzekają na kondycję i wygląd swoich włosów. Ten suplement diety z powodzeniem zaradzi nadmiernemu wypadaniu włosów, przyspieszy ich wzrost, wzmocni je, doda im blasku i witalności oraz pomoże w ich codziennym układaniu. Hair Care Panda to kompleksowy sposób na piękne włosy, dlatego jeśli zauważasz u siebie jakiekolwiek problemy z nimi – powinnaś go wypróbować. Zawiera wszystko to, czego potrzebują włosy, aby zdrowo rosnąć, zatem może być stosowany też profilaktycznie, albo jako wsparcie codziennej pielęgnacji. Malinowe żelki na włosy zaskarbują sobie sympatię i zaufanie coraz większej liczby użytkowników i nic dziwnego. Pozytywne opinie o tym produkcie nie kłamią – żelki Hair Care Panda naprawdę działają!

ps. Na chwilę obecną jest fajna promocja na stronie producenta. Przy niektórych pakietach jest upust i darmowa przesyłka 🙂

www.haircarepanda.pl