Idealne ciało to nie tylko gwarancja perfekcyjnego wyglądu, ale tez lepszego samopoczucia, podniesienie własnej wartości, ale też przede wszystkim zdrowie. Uzyskanie wymarzonej sylwetki to dla wielu masa wyrzeczeń i ogrom ćwiczeń, ale sam efekt końcowy wart jest wprowadzenia nowej diety i wysiłków na siłowni.
Ale jak uzyskać fenomenalne ciało? Oto kilka wypróbowanych sposobów.

 

fitness zdrowe ciało1. Regularne ćwiczenia

Nic tak nie poprawia i samopoczucia i wyglądu, jak regularne ćwiczenia. Bez względu na to, jaki nosisz rozmiar, ćwicz przynajmniej 3 razy w tygodniu! Zyskasz nie tylko jędrne i zwarte ciało, ale też poprawisz swoje samopoczucie i będziesz lepiej czuć się w swoich ciuchach i bez nich też. Nawet jeśli jesteś bardzo szczupła, nie oznacza to wcale, że możesz rezygnować z ćwiczeń. Wręcz przeciwnie – zawsze wpływaj na wygląd swojego ciała.

piękne ciało2. Dbaj o pielęgnację

Nawet najlepiej wysportowane ciało nie wygląda cudownie, jeśli jest zaniedbane. Zatem pomyśl o pielęgnacji w równym stopniu, co o diecie i ćwiczeniach. Balsamy nawilżające, kremy do twarzy i maski są Twoim must have, aby utrzymać skórę Twojego pięknego ciała w jak najlepszej kondycji.

yoga zdrowe ciało3. Wypróbuj jogę

Jeśli od dawna nie ćwiczyłaś, a chce w końcu nadać swojemu ciału sprawności i wyglądu zapisz się na jogę. Cel: wysmuklone ciało, bez rozbudowanych mięśni. Dodatkowym plusem jest, że Twoja postawa będzie bardziej wyprostowana, przez co wydasz się szczuplejsza. Wykwalifikowany nauczyciel wprowadzi Cię w ćwiczenia dla początkujących, a potem już sama w domu będziesz mogła próbować ćwiczeń na rozciąganie.

zdrowe ciało dieta4. Jedz z głową

Jasne, zewsząd słychać wypowiedzi, że nie ma nic lepszego dla ciała, niż mądra dieta. Ale nie chodzi to o to, abyś wyrzuciła teraz z lodówki wszystko i pobiegła do sklepu po „zdrową żywność”. Nie! Mądra dieta, to zbilansowana dieta. Mniej cukrów, ale więcej białka, zamiast chleba pszennego – razowy, itd. myśleć trzeba o tym co się je, ale też w jakich porcjach.

5. Zdrowa rutyna

Choć mówi się, że nie ma nic gorszego niż codzienna rutyna, to Ty wprowadź w swoim życiu właśnie rutynowe, codzienne nawyki, których celem jest danie Ci radości. Jeśli kochasz wieczorne spacery, zawsze staraj się o tej samej porze wychodzić z domu na przechadzkę, możesz też zabrać psa dla towarzystwa. A może chcesz zacząć dzień od jaśminowej herbaty? W prostych pomysłach tkwi siła. Rób to, co daje Ci nawet najmniejszą radość i korzystaj z tego!

zdrowe ciało woda6. Pij wodę

Nasze ciało w głównej mierze składa się z wody, zatem musisz ją zawsze dostarczać do organizmu, nawet wtedy, gdy myślisz, że nie jesteś spragniona. Woda nie tylko oczyszcza organizm, ale też nawadnia lepiej, niż napoje izotoniczne. Woda to najlepszy wybór, zwłaszcza przy ćwiczeniach.

Idealne, wysportowane i szczupłe ciało to marzenia nie jednej z nas. Ale nie dajmy się zwariować, to nie kilogramy określają jakimi jesteśmy ludźmi. Ale jeśli chcemy czuć się dobrze same ze sobą, lepiej regularnie ćwiczmy i mądrze komponujmy codzienne menu. To mały krok do być fit!