Rzęsy kobiety podkreślają piękno oczu, nadając im głębi i odpowiedniego wyrazu. Zalotne spojrzenie, długimi i gęstymi rzęsami potrafi oczarować niejednego mężczyznę. Dlatego warto o nie dbać tak samo jak o bujną fryzurę na głowie. Niestety niektóre kobiety idą na skróty, stosując ciężkie maskary czy sztuczne rzęsy, osłabiając tym samy swoje naturalne piękno.

Jak nawilżyć odpowiednio rzęsy?

Pierwszym krokiem będzie zapewne odpowiednio zbilansowana dieta. Dobranie odpowiednich pokarmów, bogatych w witaminę E, witamina C czy A oraz kwas foliowy, wpłynie nie tylko na wzmocnienie ale i nawilżenie rzęs. Nie należy także zapominać o biotynie, czyli witaminie H.

Pomocna przy nawilżeniu może okazać się oliwa z oliwek. Dlatego warto codziennie przed snem za pomocą szczoteczki nanieść odrobinę na rzęsy.

Kolejnym sposobem jest stosowanie popularnej gliceryny. Pielęgnuje ona włosy poprzez regulacje poziomu nawilżenia i ochronę przed czynnikami szkodliwymi.

Dobrodziejstwo olejku rycynowego

Olejek rycynowy jako iż jest całkowicie naturalny, stanowi bezpieczną formę dbania o rzęsy. Sprawia on że rzęsy nabierają blasku, ich kolor się przyciemnia. Ponadto olejek rycynowy hamuje wypadania i przeciwdziałają łamliwości włosków. Olejek rycynowy może być stosowany z powodzeniem na osłabione rzęski farbowane wcześniej henną, czy osłabione przez klej do sztucznych rzęs. Systematyczne nakładanie olejku rycynowego przywróci im naturalny blask.

Co wpływa negatywnie na rzęsy:

– przyklejanie sztucznych rzęs
– farbowanie rzęs
– kontakt ze słoną wodą oraz długotrwałe wystawianie na na promienie słoneczne podczas opalania
– wodoodporne tusze do rzęs i inne kosmetyki o nieprzyjaznej formule dla rzęs
– braki odpowiednich witamin w diecie
– nieodpowiednia pielęgnacja
-nadmierne używanie zalotki

Odżywki do rzęs

Aby wspomóc naturalne sposoby pielęgnowania rzęs, należy sięgnąć po serum. Dobrze dobrana odżywka to taka , która została poddana badaniom laboratoryjnym i dermatologicznym. Powinna być zarówno skuteczna jak i bezpieczna, nie wywołująca podrażnień czy alergii. Składniki aktywne odżywki do rzęs takie jak bimatoprost, panthenol, polipeptydy będą stymulować wzrost rzęs, natomiast składniki ochronne takie jak gliceryna czy alantoina będą zapobiegać podrażnieniom.