Grube, długie, gęste rzęsy to marzenie każdej kobiety. Piękne rzęsy to ważna składowa zalotnego spojrzenia. Dlatego dbanie o delikatne włoski rzęs jest bardzo ważne, a jednocześnie można zrobić to w zaciszu domowym bez stosowania drogich kosmetyków.

 

1. Używaj oliwy z oliwek

grube rzesy od oliwy z oliwek

Przed snem za pomocą szczoteczki bądź aplikatora nanieś odrobinę oliwy na rzęsy tak , aby pokryć je także u nasady. Gdy ty będziesz smacznie spać rzęsy skorzystają z dobrodziejstwa oliwy.

2. Szczotkowanie rzęs

Staraj się codziennie przeczesywać rzęsy mini szczoteczką. Tak stymulowane rzęsy powinny szybciej rosnąć.

3.Masuj twarz

Wprowadź rutynę masażu powiek. Taki zabieg poprawia krążenie wokół oczu , co pozytywnie wpłynie na ukrwienie w okolicach cebulek włosów rzęs.

4. Zażywaj biotynę

Ten ostatnio bardzo popularny suplementy wpływa nie tylko na włosy na głowie ale także wzmocni twoje rzęsy. Ponadto biotyna wpływa na wygląd skóry i paznokci.

5. Unikaj przyklejania sztucznych rzęs

Może i wyglądają one spektakularnie , ale niestety klej służący do ich mocowania bardzo osłabia naturalne rzęsy. Dlatego nie polecam.

6. Niech demakijaż będzie delikatnym rytuałem.

grube rzesy od oliwy z oliwek

Pomimo iż wieczorem często jesteś zmęczona bądź nie masz czasu na demakijaż, to zawsze warto podejść do sprawy w sposób delikatny. Usuń makijaż z uwagą aby nie wyrywać i nie łamać i tak delikatnych włosków rzęs.

7. Spróbuj kuracji witaminą E.

Poszukaj w aptece witaminy E w kapsułkach żelowych. Wyciśnij zawartość z jednej kapsułki i nanoś przed snem delikatnie na rzęsy.

 

Maria Pankiewicz

Maria Pankiewicz

dermatolog, kosmetolog